Přečtěte si

Když milování bolí

Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném použití prostředku.

Hydrofemin PLUS vaginální gel 75 g a 7 x 5 g je zdravotnický prostředek, který se používá k léčbě příznaků suché vagíny (např. podráždění, pocit pálení, svědění, poškození sliznice) a k obnovení kyselého vaginálního pH. Certifikát vydala notifikovaná osoba číslo 2409.

Sex by měl být při vhodné příležitosti a se správnou osobou krásným příjemným zážitkem pro obě strany. Ne vždy tomu tak ale bohužel je. Pohlavní styk se pro ženu může stát až bolestivým, pokud ji začne trápit vaginální suchost. Co dělat, když vás trápí bolest pochvy po styku nebo při něm?

Vaginální suchost během života potrápí většinu žen v různém věku a situaci. Nejčastěji se tento problém objevuje v období menopauzy, setkat se s ním ale může každá z nás v kterémkoli věku i životní situaci.

Jak vaginální suchost vzniká?

Pálení pochvy či bolest v pochvě v důsledku suchosti může mít hned několik příčin. Na vině mohou být některé druhy léků, a to včetně antikoncepce, ale také stres či nevhodný jídelníček. Neobvyklá není ani určitá bolest pochvy v těhotenství, po porodu či při kojení. V takových případech je suchost vyvolaná hormonálními změnami v těle ženy.

Nejčastěji vaginální suchost postihuje:

  • ženy v období menopauzy,
  • v těhotenství, po porodu a při kojení,
  • po gynekologických zákrocích,
  • v průběhu a po skončení onkologické léčby.

Za bolest pochvy se nestyďte

Velkou potíží, kterou s sebou vaginální suchost nese, je stud žen, které jí trpí. Mluvit o tomto problému není příjemné, na druhou stranu je to ale nutné. Dlouhodobě suchá vagína může mít za následek vážnější problémy, mezi které patří podrážděná sliznice pochvy, a v některých případech až poševní infekce. Pokud tedy cítíte, že s vámi v tomto ohledu není něco v pořádku, nestyďte se a obraťte se na svého gynekologa.

Ačkoliv to pro většinu žen není nic příjemného, je důležité mluvit o tomto problému i s partnerem. Tvářit se, že se nic neděje a snášet bolest pochvy po styku nebo přímo během něj není v pořádku. V první řadě to v žádném případě neprospívá vašemu tělu ani psychice, v druhé řadě si problému partner pravděpodobně dřív nebo později všimne i sám. Pokud bude už od začátku vědět, o co se jedná, můžete se tak vyhnout nepříjemnému nedorozumění, kdy se může partner domnívat, že vás už dostatečně nevzrušuje.

Vaginální suchost má řešení

Suchá vagína je velmi nepříjemná nejen během pohlavního styku, ale i v běžném životě. Proto není na co čekat, začněte tento problém řešit co nejrychleji. Myslete na to, že jedním z prvních znaků, že něco není v pořádku, může být i pálení pochvy po sexu. Důvodem může být podrážděná sliznice pochvy, která nebyla během styku dostatečně vlhká. Už v tuto chvíli je vhodné začít vyhledávat prostředky, které se suchostí pomůžou.

Vhodnou volbou je vaginální gel k léčbě příznaků suché vagíny. Jedním z nich je i HYDROfemin PLUS, který kromě hydratačních účinků pomáhá k obnovení kyselého vaginálního pH. Jedinečné je jeho složení, které využívá spojení kyseliny mléčné a kyseliny hyaluronové. Obnovením kyselého vaginálního pH navíc přispívá k udržení normální vaginální mikroflóry, a tím brání přerůstání patogenů (původce nemoci) a vzniku vaginálních infekcí.

Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném použití prostředku.

Hydrofemin PLUS vaginální gel 75 g a 7 x 5 g je zdravotnický prostředek, který se používá k léčbě příznaků suché vagíny (např. podráždění, pocit pálení, svědění, poškození sliznice) a k obnovení kyselého vaginálního pH. Certifikát vydala notifikovaná osoba číslo 2409.

Přečtěte si více