Přečtěte si

Život s menopauzou nekončí

Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném použití prostředku.

Hydrofemin PLUS vaginální gel 75 g a 7 x 5 g je zdravotnický prostředek, který se používá k léčbě příznaků suché vagíny (např. podráždění, pocit pálení, svědění, poškození sliznice) a k obnovení kyselého vaginálního pH. Certifikát vydala notifikovaná osoba číslo 2409.

Menopauza, známá také jako přechod, je hormonální změna týkající se žen nejčastěji okolo 50. roku života. Není však výjimkou ani dřívější věk nástupu menopauzy, zhruba jedna z deseti žen přichází do přechodu předčasně. Při správné péči a postupné adaptaci však není důvod se této změny obávat. Vždyť život s menopauzou nekončí, naopak, ženy těží z životních zkušeností a objevují nové osobní i profesní zájmy.

Některé studie dokonce uvádí, že 40 % žen trpících bolestmi hlavy se jich po dovršení přechodu zbaví. S menopauzou totiž přichází výrazný pokles hladiny estrogenu, ženského hormonu, který je velmi častým spouštěčem migrén. Další výhodou je, že vás již nepřekvapí nepříjemné bolesti spojené s menstruací a nemusíte přemýšlet nad tím, zda s sebou máte v případě potřeby dámské hygienické pomůcky.

I přes několik podobných výhod ale představuje přechod pro řadu žen mnoho strašáků. Jedná se například o obavy z rozvoje deprese, únavy, návalů, nespavosti nebo výkyvů nálad. Možným řešením těchto problémů je terapie založená na hormonální substituci. Lékaři však ve větší míře doporučují spíše přírodní produkty a pomoc v podobě bylinek, jako je červený jetel, třezalka tečkovaná nebo například šalvěj. Poraďte se se svým gynekologem a možná budete překvapená, že existují i přírodní a bezpečné cesty, které mohou pomoci zmírnit nepříjemné příznaky klimakteria.

Vsaďte na zdravou stravu a pohyb

Tak jako s každou hormonální změnou přichází během menopauzy riziko snazšího a rychlejšího nabírání tukové hmoty. Snadno tomu lze předejít úpravou jídelníčku a návykem na pravidelný pohyb ještě před završením přechodu. Nebudete se stačit divit, co dokáže zdravější strava bohatá na zeleninu, ovoce, bílkoviny a celozrnné potraviny nebo alespoň občasná procházka či jízda na kole.

Péče o pokožku

Další změnou, která s přechodem velmi často souvisí, je úbytek kolagenu. Ten vede k sušší kůži náchylnější k tvorbě vrásek. Ke stále krásné a plné pokožce si můžete pomoci dodržováním pitného režimu a konzumací dostatku (nikoliv nadbytku) zdraví prospěšných tuků, které jsou obsaženy například v oříšcích, avokádech nebo mořských rybách. Tvorbě vrásek také samozřejmě můžete předcházet pomocí pravidelného ošetřování lehce mastnějším krémem.

Intimní život v každém věku

Jedním z dalších a velmi nepříjemných problémů spojených s menopauzou je vysychání vaginální sliznice. Kvůli poklesu množství estrogenu se totiž také snižuje produkce zvlhčujících sekretů v pochvě, což může komplikovat v běžném případě příjemný sexuální zážitek. Lze najít jistou paralelu mezi vlivem hormonálních změn na pokožku a na prostředí vulvy – stejně tak, jako v pokožce ubývá kolagen, v důsledku čehož má tendenci k vráskám, i intimní partie žen po přechodu vykazují v důsledku ztenčení sliznice menší vlhkost a vyšší náchylnost k poškození. To může mít podobu podráždění, pálení či drobných prasklinek v pochvě, z nichž se může rozvinout i nepříjemná mykóza.

Dobrá zpráva ale je, že stejně jako pleť je možné i vaginální prostředí snadno podpořit vhodně zvolenou péčí. Pro přirozené zvlhčení, obnovu a ochranu sliznice, tedy pro každodenní pohodu i stále příjemné intimní chvilky, vyzkoušejte přípravky s kyselinou hyaluronovou, mléčnou a askorbovou. Kyselina hyaluronová vytváří spolu s vlhkým prostředím vaginální sliznice ochrannou vrstvu napomáhající regeneraci a stimuluje hojivé procesy. Kyselina mléčná pak v kombinaci s vitaminem C zajišťuje přirozenou kyselost uvnitř pochvy, díky níž je její mikrobiální prostředí v rovnováze. Kombinaci těchto tří prospěšných látek nabízí například HYDROfemin PLUS, který je dostupný v lékárnách. Intimním partiím se vyplatí v období menopauzy věnovat zvláštní pozornost – vždyť správná péče může vést k pokračování spokojeného partnerského života bez ohledu na věk. 

Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném použití prostředku.

Hydrofemin PLUS vaginální gel 75 g a 7 x 5 g je zdravotnický prostředek, který se používá k léčbě příznaků suché vagíny (např. podráždění, pocit pálení, svědění, poškození sliznice) a k obnovení kyselého vaginálního pH. Certifikát vydala notifikovaná osoba číslo 2409.

Přečtěte si více